March 20, 2023

Zapraszamy na czwarte Biuro Rozkmin! (06/04 o 19:00 na MS Teams)

Source

Discourse in Sociology — Jak o nas mówią gdy nas nie ma i jak to na nas wpływa?

6 kwietnia (czwartek), 19:00

Doktoranckie Koło Naukowe NEOlinguists serdecznie zaprasza studentki i studentów Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na czwarte spotkanie Biura Rozkmin, które stanowić ma dla społeczności studenckiej, po pierwsze, możliwość bliższego zapoznania się z zagadnieniami akademickimi i naukowym życiem Uniwersytetu, po drugie, szansę na uzyskanie pomocy we własnych staraniach, poszukiwaniach, badaniach, oraz po trzecie, okazję do podzielenia się swoimi rozkminami.

Idziemy jak burza i zapraszamy was na kolejne spotkanie, podczas którego pomówimy sobie o bardzo przyziemnej rzeczy, bo o mówieniu, tylko w trochę bardziej naukowy sposób.
Tytułowy dyskurs (ang. discourse) to bardzo ładny termin, który dla niektórych jest synonimem dialogu, a dla innych jakimkolwiek przykładem komunikacji. Nasza przewodnicząca, mgr Joanna Ryszka, postara się przedstawić wam kilka najważniejszych definicji tego tajemniczego słowa oraz objaśnić jego rolę w badaniach socjologicznych — czyli takich gdzie to człowiek gra pierwsze skrzypce.
Brzmi nudno? To może inaczej: będzie trochę teorii, a potem pomówimy o plotkach oraz o tym, jak jedno słowo może zmienić całą historię (w tym uratować komuś życie).
Lepiej? No to mamy nadzieję, że do zobaczenia!

Ale pamiętajcie! Biuro Rozkmin to miejsce do dialogu, więc po swoich opowieściach, mgr Joanna Ryszka, wraz z pozostałymi członkami Koła, chętnie wysłucha i Was!

Szczegóły na stronie wydarzenia

Mamy nadzieję, że się zobaczymy i trochę razem pokminimyczwarte